Zarábajte milióny na burzových špekuláciách

Zarábanie peňazí v závratných sumách je snom mnohých ľudí. Asi každý z nás si povzdychol a aspoň raz sníval o tom, aké by to bolo byť milionárom. Obchodovaním na burze sa to dá docieliť, ak máte správnu intuíciu a talent. To vedia všetci. Ale vedeli ste, že môžete zarobiť milióny eur na burzových špekuláciách? Vo svete obchodu sú informácie kľúčové a tak investori a firmy platia státisíce dolárov za to, aby dostali informácie skôr, ako ostatných. Lebo verte, či nie, každá sekunda sa počíta. Ako to funguje? V princípe, veľmi jednoducho. Za poplatok si kúpia povolenie, aby ich počítače boli hneď pri serveroch burzy a vďaka časovej výhode zarábajú milióny dolárov ročne. Tento „trik“ sa volá špekulácie z oneskorenia (latency arbitrage).

A presne na špekuláciách z oneskorenia sa rozhodol americký profesor ekonómie dokázať, že aj jednotlivec môže na burze vďaka tejto technike zarobiť viac ako slušne. Za jeden jediný deň zarobil na simulovanej burze 377 tisíc dolárov obchodovaním s akciami spoločnosti Apple. Áno, vidíte dobre. 377 000 dolárov za jediný deň. S nulovým rizikom straty. Ako to funguje? Povedzme, že nejaká spoločnosť chce kúpiť konkrétne akcie. Jej vyhľadávací algoritmus hľadá akcie v hodnote dajme tomu za 7 dolárov a potom ešte za 7 dolárov a 1 cent. Ľudia, ktorí využívajú špekulácie z oneskorenia zistia, ktoré akcie sa vyhľadávajú, rýchlo skúpia všetky akcie danej spoločnosti za 7 dolárov a predajú ich tomu, kto ich hľadal za 7 dolárov a 1 cent. V tomto prípade platí známe porekadlo: aj vlk je sýty, aj ovca je celá. Záujemca si kúpi akcie vo svojom rozpočtovom limite a zároveň človek využívajúci špekuláciu z oneskorenia zarobí bez toho, aby čokoľvek riskoval.

Spomínaný profesor Terrence Hendershott výnosnosť špekulácií z oneskorenia zistil vďaka firme Red Line Solutions, ktorá mu požičala vysokorýchlostnú technológiu. Táto technológia bola umiestnená hneď vedľa servera burzy BATS, čo mu ponúklo slušný náskok pred ostatnými záujemcami o akcie. Každý záujemca o akcie firmy Apple bol tak celý deň chvíľočku za profesorom Hendershottom. Vďaka tomu zarobil na simulovanej burze ohromné množstvo peňazí bez toho, aby riskoval čo len jediný dolár. Tradiční investori sa proti takýmto praktikám pochopiteľne búria. Zatiaľ čo oni skúmajú vývoj trhu, sledujú situáciu v celom svete a na základe intuície a svojich presných odhadov potom kupujú, alebo predávajú akcie, obrovské spoločnosti, ktoré profitujú na špekuláciách z oneskorenia zarábajú každoročne miliardy dolárov len kvôli nedokonalosti technológie, na základe ktorej funguje burzový trh.

Aký máte na to názor Vy? Je podľa Vás špekulácia z oneskorenia podvod, alebo len dobre využitá príležitosť?

5 komentárov:

  1. Anonymný15:04

    Zarabanie na burze je fuska...nie ked davate to robit brokerom...ked sa to ucite sami, je to vazne velmi narocne. Ale ked pridete na ten system, uz sa to da.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Anonymný16:12

    Vzdy ma zaujimalo, ako zarobit peniaze na burze...ale je to este ovela komplikovaniejsie, ako sa zda...:/

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Anonymný08:02

    Home Credit pôžička

    Získajte 400 až 5000 € a použite ich na čokoľvek. Požiadajte HNEĎ a my vám zavoláme s konkrétnou ponukou.

    OdpovedaťOdstrániť
  4. PLENKALL07:31

    Pre získanie pôžičky, ponúkame riešenie. Podanie žiadosti, ako aj celé vybavenie je jednoduché a nie je potrebné nikam chodiť, všetko vybavíte cez web stránku PLENKALL.Nie sme najrýchlejší, ale množstvo spokojných klientov, potvrdzuje náš seriózny prístup. Bankový register neoverujeme. Žiadne skryté poplatky. Dokumenty doručíme poštou kamkoľvek, peniaze pošleme na bankový účet.
    Ak máte otázky, môžete zatelefonovať, pomôžeme - poradíme. Informácie a podanie žiadosti na oficiálnej web stránke nebankovej spoločnosti PLENKALL - oficiálny poskytovateľ pôžičiek.

    Telefón:
    0917291669
    E-mail:
    pozicky@plenkall.com
    Web:
    http://www.plenkall.com

    OdpovedaťOdstrániť
  5. Anonymný07:47

    Aj ja chcem zarabat miliony na burze. Co mam pre to spravit?

    OdpovedaťOdstrániť

Share

Juhúú, páčil sa Vám článok? Potom ho zdieľajte so svojimi priateľmi :)